Radionički dani u OŠ Draškovec

Autor: Marina Držanić, 14. 3. 2011.

Dani hrvatskog jezika u OŠ Draškovec održani su u sklopu projekta "Tragovima Zrinskih", a sudjelovalo je preko 400 učenika i uzvanika iz Međimurja i Mađarske. U dva dana bile su održane radionice starih
zanata, plesa i glazbe, likovna, literarna, povijesna, novinarska radionica te radionica kajkavskih riječi. Otvaranju radionica prethodilo je postrojavanje Zrinskih kadeta iz Murakerestura. Likovna i novinarska radionica imale su natjecateljski karakter. Nagradu za najbolju novinarsku vijest, o obnovi mlina, osvojila je Ozana Matoš, učenica OŠ Kotoriba. Svih 35 pristiglih radova ocjenjivala je šesteročlana komisija sastavljena od radijskih, televizijskih novinara i novinara iz tiskanih medija. U likovnoj radionici oslikavale su se narodne nošnje i izrađivali tibeti od kolaž papira. Radionica starih zanata "oživjela" je pletenje košara, cekera od komušine, izradu svetomarske čipke, ručno izrađivanje čestitaka... Učenici su se okušali i u literarnom stvaralaštvu, u plesnoj i glazbenoj radionici, te u "oživljavanju" starih riječi.
Slijedi pregled nagrađenih radova.
Likovni natječaj:
1. Sós Alexa, 5.raz., OŠ Katarina Zrinski Tótszerdahely - Mađarska
2. Karla Horvat, 3.a raz., OŠ Ivanovec
3. Takács Julianna, 5.raz., OŠ Katarina Zrinski Tótszerdahely – Mađarska
4. Dinka Kaser, 6.raz., OŠ Sveta Marija
5. Melita Sandrin, 3.b raz.,II. OŠ Čakovec
Novinarski natječaj:
Ozana Matoš iz OŠ Kotoriba (mentorica Nikolina Fuš Zvošec)
Tea Franjić iz III. OŠ Čakovec (mentorica Tihana Preksavec)
Ana Percač iz I. OŠ Čakovec (mentorica Julijana Levak)
Amina Badnjević iz OŠ Katarina Zrinski Serdehelj (mentorica Ilona Mihović Adam)
Kristina Poljak iz OŠ Sveta Marija (mentorica Marta Stella).