Nemoj u cigareti tražiti sreću, u sportu ćeš naći puno veću!

Autor: Administrator , 27. 5. 2016.

U srijedu, 25. svibnja 2016. godine, sudjelovali smo u obilježavanju Svjetskog dana nepušenja (31. svibanj). Akcija se provodila u Osnovnoj školi Prelog pod pokroviteljstvom Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije, Povjerenstva za suzbijanje zlouporabe opojnih droga Međimurske županije, Školskih preventivnih programa, Osnovne škole Prelog, Udruge sportske rekreacije „Sport za sve“ Mala Subotica, Društva Naša djeca Prelog, Udruge mladih Efekt Prelog i Županijske lige protiv raka Čakovec, a sve pod sloganom „Nemoj u cigareti tražiti sreću, u sportu ćeš naći puno veću“.

Na ovom druženju predstavnici međimurskih osnovnih škola pod vodstvom svojih pedagoga natjecali su se u 5 različitih disciplina i nastojali ostvariti što bolji rezultat u „činkanju“, „gumi-slalomu“, nabacivanju kolutova, gađanju čunjeva i bacanju potkove. Boje naše škole branili su učenici 6. razreda: Isabell i Abel uz pratnju pedagoginje Andree Ermakora.

Nakon uvodnih govora i pozdrava, studentica Medicinskog fakulteta u Zagrebu Stela Sobočanec održala je predavanje o štetnosti pušenja s naglaskom na loš utjecaj koji pušenje ima na tjelesnu spremnost i sposobnost bavljenja sportom, nakon čega su se svima predstavili učenici – bivši polaznici Osnovne škole Prelog koji su danas uspješni sportaši.

Učenici su prije druženja s vršnjacima i zdrave užine imali prilike ispitati svoj kapacitet pluća na spirometru dok su njihovi mentori bili zaokupljeni kratkim tečajem nordijskog hodanja sa štapovima.

Osnovna škola Prelog i ravnateljica Nina Lesinger pokazali su se divnim domaćinima pa se tako ugodno zajedničko poslijepodne ispunilo edukativnim predavanjima, plesom, druženjem, sportskim igrama i finom hranom.