Učitelji razredne nastave kontinuirano se usavršavaju i informiraju

Autor: Natalija Benko Mustač, 4. 4. 2016.

Učitelji razredne nastave naše škole - Vladimir ŠalamonLjubica Kovač, Ksenija Dukarić, Filip Židov te asistentica u razrednoj nastavi Sandra Tota, osim svakodnevnog predanog rada s učenicima i pripremama za nastavu, paze na kontinuirano usavršavanje, edukaciju i informiranje o promjenama u školstvu. Ovaj su put, priliku za razmjenu iskustava i informiranje o nadolazećoj kurikularnoj reformi imali na Županijskom stručnom vijeću učitelja razredne nastave donjomeđimurskih osnovnih škola u Osnovnoj školi Donja Dubrava.

Predavanje o Cjelovitoj kurikularnoj reformi koja unosi promjene u dosadašnji obrazovni sustav održala je učiteljica savjetnica Slavica Švec. Osim spomenute teme, učitelji su imali prilike čuti novije metode i savjete vezane uz upravljanje emocijama kod djece što im je detaljno izložila psihologinja Magdalena Lipić. Na poslijetku je školska pedagoginja Mihaela Martinčić podsjetila prisutne na projektnu nastavu kojom se kod djece maksimalno potiče kreativnost i samostalnost.

Fotografija preuzeta s intrenetskog portala "eMedjimurje.hr"

Iako su naši učitelji doista savjesni, marljivi, iskusni, strpljivi i vješti u radu s učenicima nižih razreda, ne propuštaju ni jednu priliku za nadogradnju i usavršavanje svog rada - bez obzira na godine provedene u obrazovnom sustavu. Iako ono najbitnije - ljubav prema djeci i podučavanju uvijek ostaje isto, mijenjaju se propisi i generacije učenika pa je držanje ukorak s promjenama važna stavka njihova rada.