Royalova nagrada Osnovnoj školi Draškovec

Autor: Natalija Benko Mustač, 27. 4. 2014.

Predstavnici Osnovne škole Draškovec, 25. travnja prisustvovali su svečanoj dodjeli nagrada učenicima i osnovnim školama u Hrvatskoj od strane Royalove zaklade za međugeneracijsku solidarnost iz Zagreba. Ravnateljica škole Margit Mirić i školska knjižničarka Natalija Benko Mustač održale su govor te kao članice stručnog žirija dodijelile nagrade učenicima i mentorima koji su pobijedili na literarnom natječaju „Škola – prijatelj starijih: Kako se to piše?“.

U fotografskom natječaju „Kako vidim druge generacije“ nagradu je osvojio učenik naše škole, Josip Vadas s fotografijom „Bakine pripreme za domaću kokošju juhu“. Fotografije učenice Marte Balent odabrane su za plakat koji je predstavljao izložbu i natječaj te uvrštene u izložbu fotografija. Mentorica koja je učenicima tijekom priprema za natječaj, ali i na samoj dodjeli pružala podršku i stručnu pomoć je Ivana Beti, učiteljica hrvatskog jezika te voditeljica fotografske i novinarske skupine.

Osnovnoj školi Draškovec tijekom ove svečanosti upućeno je mnoštvo pohvala od strane predstavnika Ministarstava, agencija, predsjednika i direktorice Royalove zaklade te brojnih drugih uzvanika. Ovom prigodom ponovno je predstavljena i „Pjesmarica bake Marije“ autorice Marije Kvakan iz Draškovca koja je tiskana zahvaljujući suradnji škole i Royalove zaklade.

Ovakva su događanja dokaz da u Osnovnoj školi Draškovec nastavljaju nizati odlične rezultate zahvaljujući kvalitetnom i timskom radu, suradnji i kreativnosti.

Jelovnik za studeni

« Studeni 2017 »