Božićna čarolija Osnovne škole Draškovec

Autor: Natalija Benko Mustač, 23. 12. 2015.

U ponedjeljak, 21. prosinca 2015. godine, u Domu kulture Grada Preloga održana je još jedna u nizu tradicionalnih božićnih priredbi Osnovne škole Draškovec. Sve posjetitelje oduševili su maštoviti nastupi učenika od 1. do 8. razreda, a ovogodišnja priredba istaknula se brojnim plesnim točkama. Tako je otvorenje pripalo plesnoj skupini srednjovjekovnog plesa koja pod pokroviteljstvom Župe sv. Roka svladava plesnu koreografiju, uz vodstvo zagrebačke balerine Vlaste Ritig. Uslijedio je dramski nastup učenika šestog razreda koji su na humorističan način prikazali utjecaj fizičkog kažnjavanja kao mjere odgoja. Učenici su nastup uvježbali kao dio nastavnog sata razrednog odjela uz pomoć razrednice Željke Štampar Zamuda. Oduševili su i učenici nižih razreda pod vodstvom svojih učiteljica i učitelja – Ljubice Kovač, Ksenije Dukarić, Filipa Židova i Vladimira Šalamona. U svojim su točkama darivali Isusa, izveli zajednički ples snježnih pahuljica i robota, kaubojske, ali i mješovite plesne pokrete.

Svečanu notu i odličan uvod u blagdansko razdoblje osigurao je nastup tamburaške skupine pod vodstvom učitelja glazbene kulture Krunoslava Lajtmana. Nije se propustila prilika za podsjećanje na važnost kretanja i zdravog života pa je plesna skupina učenica viših razreda, vođena učiteljicom Majom Slaviček, izvela koreografiju iz projekta MOVE week. Suvremenim plesom, pljesak prisutnih izmamile su i djevojčice viših razreda okupljene u plesnu skupinu pod vodstvom knjižničarke Natalije Benko. Ugostile su se i učenice hrvatske škole „Katarina Zrinski“ iz mađarskog Serdahela pa su izvele po jednu pjevnu i plesnu točku.

Posebnu pohvalu zavrijedili su elegantni voditelji Fran Marđetko i Vitomir Marčec. Njihovo profesionalno vođenje uz humoristične dosjetke nikoga nije ostavilo ravnodušnim. Magičan završetak osigurao je nastup mađioničarke Stele – učenice 1. razreda koja je izvukla bijelog zeca iz šešira i visibabu usred zime. Prigodnim se riječima, uz čestitku i zahvalu, publici i izvođačima obratila ravnateljica škole Margit Mirić te zaključila da je ovim spektaklom prizvan duh blagdana, a sve prisutne obuzela božićna čarolija.