Susret s predstavnicima Royalove zaklade

Autor: Natalija Benko Mustač, 20. 5. 2013.

U petak, 17. svibnja, u prostorijama Osnovne škole Draškovec održao se radni sastanak i druženje s predstavnicima Royalove zaklade za međugeneracijsku solidarnost iz Zagreba.

Osnovna škola Draškovec surađuje sa Zakladom kroz niz uspješnih projekata u kojima se nastoje povezati različite generacije, učenici i starije osobe iz naše zajednice. Podsjećamo vas da smo do sada provodili nagrađeni projekt "Lajkam starije" te primili pohvale za prijavljeni projekt "Nauči me, naučit ću te".

Detaljniji izvještaj s radnog sastanka pročitajte pod "opširnije"

Predsjednik Zaklade Ivo Bulaš podsjetio je prisutne na misiju i viziju koja se ostvaruje kroz suradnju sa školama diljem Hrvatske. Direktorica projekata Vesna Širanović istaknula je dosadašnja dostignuća tijekom suradnje s Osnovnom školom Draškovec te iznijela nove planove i ideje.

Sastanku je nazočio i gradonačelnik Grada Preloga koji je pojasnio kako se o starijim osobama s područja Grada vodi posebna briga te njeguje pozitivan stav prema starenju. Predstavnice školskih volontera, Paula Petrić i Ela Horvatić prisutnima su prezentirale svoja iskustva u suradnji sa starijim osobama te planove koje će dijelom ostvariti kroz popularni školski list Draško.

Nakon službenog dijela sastanka, svojim nas je nastupom oduševila baka Marija Kvakan - pjesnikinja iz Draškovca. Redale su se pjesme o staroj majci, napuštenoj djeci, prekrasnom Međimurju i kupnji "vure", a sve su popraćene gromoglasnim pljeskom.

Na sastanku je zaključeno da se Osnovna škola Draškovec ističe svojim pozitivnim primjerom, rado uključuje starije osobe u svoj rad te uspješno provodi cijeli niz projekata. Ravnateljica škole Margit Mirić primila je čestitke za trud i poticanje suradnje među različitim generacijama, a predstavnici Zaklade obećali su financijski potpomognuti realiziranje projekta "Što mogu učiniti za tebe?" koji se trenutno provodi u našoj školi.