Priznanje za uloženi trud

Autor: Natalija Benko Mustač, 18. 2. 2013.

Margit Mirić, ravnateljica naše škole, 19. siječnja 2013. u Budimpešti na svečanom primanju povodom Dana mađarske kulture primila je prestižno priznanje i naslov viteškog reda.

Titulu „Vitez svjetovne kulture” dodjeljuje Zaklada za kulturu naselja na prijedlog civilnih udruga diljem svijeta. Ravnateljicu naše škole predložilo je Društvo za javnu prosvjetu Kerestura na temelju njene djelatnosti na polju razvoja i uzdizanja pomurskih Hrvata i njihova povezivanja s matičnom domovinom. Spomenuta ugledna Zaklada utemeljila je viteški red za mađarsku kulturu odnosno za svjetovnu kulturu. Pripadnost viteškome redu predstavlja moralno priznanje i nagradu za veliki trud i zalaganje. Svečanom činu dodjele naslova prisustvovala je Silvija Malnar, hrvatska konzulica u Mađarskoj kao i predstavnica Grada Preloga, pročelnica Upravnog odjela za upravu i društvene djelatnosti.

Važno je napomenuti da članovi viteškoga reda mogu biti samo ugledne osobe koje su volonterski radile na području kulture i na povezivanju naroda. Angažman ravnateljice naše škole vidljiv je svakodnevno jer Osnovna škola Draškovec kontinuirano surađuje sa lokalnom i širom zajednicom, a ta suradnja nerijetko prelazi granice lijepe naše. Dokaz uspješnom vođenju škole su i brojna priznanja i nagrade koje redovito primamo, uspješno sudjelovanje naših učenika na raznim natjecanjima i natječajima, priredbe, manifestacije te volonterski programi koji se posebno promiču u našoj školi. Ovim putem svi djelatnici i učenici Osnovne škole Draškovec upućuju iskrene čestitke ravnateljici Margit Mirić na koju smo jako ponosni!