Božićna bajka naše škole

Autor: Natalija Benko Mustač, 19. 12. 2012.

Tradicionalna božićna priredba Osnovne škole Draškovec održala se 14. prosinca 2012. godine u Domu kulture u Prelogu. Raznolikim i maštovitim programom učenici su razveselili sve posjetitelje.

Na početku programa sve prisutne je pozdravila gošća iz Mađarske, ravnateljica škole iz Murakeresztúra Anica Kovač koja nije krila zadovoljstvo suradnjom između ovih dviju škola.

Tremu pred prvi nastup uspješno su svladali učenici prvog razreda poželjevši svima sretan Božić uz recitacije i pjesmu. Učenici drugog razreda dirnuli su gledatelje poučnim igrokazom o božićnom drvcu i usamljenoj ptičici. Nastupu trećeg razreda priključila se cijela dvorana pa je dolazak Djeda Božićnjaka opjevan u rap verziji. Učenici četvrtog razreda još jednom su se dokazali kao vrsni plesači, ovaj put u spletu međimurskih kola, ali i uz ritam planetarno popularne pjesme „Santa Claus is coming to town“.

Glazbena podloga ovogodišnje priredbe bila je nenadmašiva pa su se uz nastup tamburaškog orkestra zaredali pjevački nastupi kroz interpretacije pjesama „Bijeli Božić“ i „Last Christmas“. Učenici 5., 6. i 7. razreda imali su bogat repertoar točaka te su prisutne oduševili komičarskih skečevima, performansom sa svijećama i atraktivnim plesom.

Kako i priliči božićnom razdoblju, učenici naše škole primili su vrijedne darove. Zahvaljujući članicama Inner Wheel kluba iz Preloga naša je škola bogatija za prijenosno računalo i prateću računalnu opremu. Kako je i rečeno na priredbi, računalo će koristiti članovi školske novinarske skupine i na taj način olakšati izradu školskog časopisa.

Za sam kraj priredbe, svi su učenici, njihovi gosti i posjetitelji otpjevali pjesmu "Sretan Božić svakome". Zajednička izvedba je snimljena, a snimka će postati dio "Milijunske božićne čestitke" koja se emitira na televizijskom programu Nova TV.

Našu su priredbu medijski popratili internetski portali:

Fotografije pogledajte u našoj FOTO-GALERIJI.