VALENTINOVO U DRAŠKOVCU

Autor: Marina Držanić, 18. 2. 2020.

Povodom Dana zaljubljenih, 14. veljače 2020., OŠ Draškovec u suradnji s udrugom „Prijatelji svetoga Roka“ iz Draškovca organizirala je već tradicionalnu priredbu pod nazivom „Valentinovo u Draškovcu“ koja se održala u Športskoj dvorani OŠ Draškovec.

Na priredbi su nastupali učenici nižih i viših razreda OŠ Draškovec, folklorna skupina  OŠ Nikola Zrinski iz Kerestura iz Mađarske te Pjevački zbor udruge umirovljenika grada Preloga. Publiku je posebno razveselio nastup  folklorne skupine  OŠ Nikola Zrinski iz Mađarske koji su svojim nastupom, plesom, sviranjem i pjevanjem međimurskih pjesama, podignuli atmosferu u  dvorani. U veselom tonu nastavili su i gosti Pjevačkoga zbora udruge umirovljenika grada Preloga pod stručnim vodstvom gđe Ljubice Crnčec. Pjesmom, glumom i plesom iznenadili su nas učenici iz naše škole, a samu su priredbu nakraju začinili simpatični mali plesači i Kerestura svojim plesačkim umijećem modernih dječjih plesova i oduševili mnogobrojnu publiku.

U veselju smo nastavili... plesom u veselu dvoranu još malo ljubavi namamili!

Nakon kulturno-zabavnoga dijela veselo druženje nastavilo se uz tamburicu i zanimljivu igru pod nazivom „Ples srca“ u koju su se ove godine uz učenike OŠ Draškovec uključili i njihovi roditelji, bake i djedovi, braća, prijatelji, susjedi te gosti iz Mađarske. Torta, koju je kao nagradu iznenađenja pripremila ravnateljica gđa Margit Mirić, otputovala je s pobjedničkim parom, učenicima iz OŠ Nikola Zrinski, u Mađarsku. Svi ostali sudionici i gosti počastili su se kolačima i krafnama te su im podijeljena srca s porukama o ljubavi.

U veselom raspoloženju i puni dojmova priveli smo priredbu kraju. Bilo nam je zadovoljstvo podijeliti s vama osmijeh, veselje, plesanje i sviranje... sve to začinjeno s dozom ljubavi i zabave!

Zahvaljujemo svima na posjetu i dobrovoljnim prilozima.