Jutarnji list bira školski list godine - Draško na drugom mjestu!

Autor: Administrator , 18. 6. 2018.

S ponosom objavljujemo da je u konkurenciji pristiglih školskih listova, na natječaju Jutarnjega lista za najbolji školski list u Hrvatskoj, naš „Draško” pobrao drugo mjesto! Povjerenstvo je o našem školskom listu zaključilo: „Drugoplasirani Draško, list OŠ Draškovec iz Međimurske županije, tiskan je na recikliranom papiru, što i ističe na naslovnici uz ekološki slogan „Čuvajmo šume!”. U cijelosti je, osim naslovnice, crno-bijeli, što ga ne čini manje atraktivnim. Dapače, izgleda vrlo moderno, a dizajnom to prividno ograničenje pretvara u svoju prednost. Grafički je upravo sjajan i time se izdvaja od većine drugih. Iako koristi samo dva osnovna fonta, prijelom je dinamičan, i nikad ne zapada u monotoniju. Sve teme u broju bave se svojim učenicima, sadašnjim i bivšim, u školi i izvan nje, ali je dojam da će ih, osim njih samih, čitati i njihove obitelji. Prošlogodišnji trećeplasirani zasluženo se primaknuo još bliže vrhu, stav je povjerenstva.“
  Čestitke svim novinarima, za koje su i članovi žirija primijetili da ih je mnoštvo. Eto ih navedenih redom pod "više"...
Ivana Beti, učiteljica hrvatskog jezika

Glavna urednica: