Dobro došli, dragi prvašići!

Autor: Natalija Benko Mustač, 6. 9. 2017.

Učenici Osnovne škole Draškovec prvog su dana nastave dočekani prigodnim programom. Osam novih učenika iz susjednog su vrtića prema ulazu u školu dopratile njihove tete i roditelji. Škola sada broji 95 polaznika u osam razrednih odjela.

Prisutnima je prvu dobrodošlicu uputio Leo Dolenec, učenik 3. razreda koji je u svojem govoru podsjetio na najvažnije događaje i uspjehe ove škole. Osim učenika, posebno je pozdravio one koje često zaboravljamo u zahvalama, a zbog kojih škola radi „kao po špagi“. Tako je Leo potaknuo gromoglasni pljesak za školsku spremačicu i spremača, domara, kuharicu, tajnicu, pedagoginju, knjižničarku te vozače školskog autobusa. Nije izostao pljesak ni za učitelje jer zahvaljujući njima, prošle školske godine škola je brojala čak 60 odlikaša. Podsjetio je i na vrhunske rezultate u natjecanjima, nagrađivani školski list „Draško“ te posebnosti škole kao što je suradnja s mađarskim školama „prijateljicama“ te provedba projekata s bakama i djedovima učenika.

Osim odlikašima, škola vrvi i nasmiješenim učenicima koji vole glumiti u humorističnim točkama ili im se barem nasmijati iz publike. Zato je Leo najavio veselu družinu iz 4. razreda koja je zadnji tjedan ljetnih praznika iskoristila za smišljanje zabavnog igrokaza. Učenici Melani Mihoci, Dora Slaviček i Roko Horvat osmislili su i uvježbali kratki igrokaz „Ludo ljeto“ koji se na trenutke nije dobro čuo zbog glasnog smijeha iz publike. Prisutnima su prikazali kako izgleda prvi dan nastave nakon što budilica otkaže poslušnost pa se kasni u školu. Nije lako kada mama juri prema školi sto na sat, a u torbe je svojoj djeci spremila tatin odvijač umjesto šestara, kilogram salame za užinu, stari valjak za tijesto kao poklon učiteljici i kapu Djeda Božićnjaka umjesto cool šilterice. Igrokaz su pratili zvučni efekti te hitovi „Učiteljica“ i Lane Jurčević pa je zabava za gledatelje bila zagarantirana.

Nakon igrokaza Ema Mikec i Stela Vlah, učenice 3. razreda odrecitirale su zabavnu pjesmu za prvašiće. Djevojčice su recitaciju izvele bez greške uz napomenu da su tekst učile na pamet tijekom zadnjih dana ljetnih praznika kada su ostali učenici još malo uživali u danima bez obveza. Zadnjom su kiticom na govor pozvale osobu zbog koje je ova mala škola toliko uspješna te puna duha i veselja. „Đaci prvaci, hoće li vam ova škola biti prijateljica, reći će vam naša ravnateljica!“, uzviknula je Stela te tako najavila ravnateljicu Margit Mirić. Ona pak je svojim govorom posebno ohrabrila đake prvog razreda te njihove roditelje, ali i ostale učenike pohvalila za dosadašnje uspjehe i pozvala na daljnji trud. Zahvalila je tetama iz vrtića te pozvala gradonačelnika Grada Preloga Ljubomira Kolareka da službeno proglasi početak školske godine 2017./2018.

Gradonačelnik Kolarek, u pratnji gradskog pročelnika Željka Poredoša, posebno je pozdravio osam novih učenika te istaknuo kako se užurbano radi na nastavku gradnje školske, sportske dvorane koju zaslužuju ovako marljivi i uspješni učenici.

Na najljepši se mogući način školska godina 2017./2018. proglasila otvorenom, a kroz školska vrata prvi su kročili prvašići uz učitelja Filipa Židova. Za očekivati je da će ova školska godina biti još uspješnija, uz još više odlikaša, ali i učenika koji će otkriti nova znanja, vještine i talente bez obzira na ocjene. Najvažnije je da svi ovu godinu upamtimo po puno smijeha i veselja.