Čitateljska šetnja Zagrebom

Autor: Administrator , 26. 4. 2017.

Zadnjeg dana proljetnih praznika, 21. travnja, učenici i učitelji naše škole bili su pozvani na čitateljsku šetnju Zagrebom uoči manifestacije "Noć knjige", a poziv su im uputili iz Hrvatske matice iseljenika.

Nagrađenim učenicama: Isabelli Repalust, Tei Horvat, Maji Mirić Klari Tota pridružila se ravnateljica Margit Mirić, učiteljica Ivana Beti, knjižničarka Natalija Benko te učiteljica Mária Tislérné Biskopics s učenicama iz Hrvatske osnovne škole Katarina Zrinski Serdahel. Nagradni susret započeo je sudjelovanjem na otvorenju manifestacije "Noć knjige" u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici, razgledavanjem velebne zgrade knjižnice te upoznavanjem sa Zbirkom muzikalija uz poseban osvrt na glazbeni opus Dore Pejačević.

Ostale fotografije snimljene objektivom učiteljice Ivane Beti pogledajte ovdje.

U sjedištu Hrvatske matice iseljenika uslijedilo je čitanje nagrađenih učeničkih radova te razmjena darova. Ravnateljica HMI-ja Mirjana Ana-Maria Piskulić darovala je učenicima Matičina izdanja, a zauzvrat dobila proslavljeni školski list „Draško“ s posvetom naših učenica. Sljedeća stanica poučne šetnje Zagrebom bila je palača Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti na Zrinjevcu te Mađarski institut u Zagrebu.

Ovim zanimljivim i korisnim druženjem okrunjena je međunarodna pogranična suradnja dviju škola, ali i uspostavljeno novo prijateljstvo s Hrvatskom maticom iseljenika. Druženje je završeno kratkom jurnjavom po glavnom zagrebačkom trgu, a novi susret već je dogovoren za sljedeću godinu.