Božićna priredba i sajam

Autor: Administrator , 10. 1. 2017.

U Osnovnoj školi Draškovec s veseljem smo obilježili najljepše doba u godini. Božićna priredba bila je prilika da svima pokažemo koliko smo porasli, ohrabrili se te koliko smo spretniji i pametniji u proteklih godinu dana. Prvašićima je to pak bilo prvo pojavljivanje na pozornici koje će zauvijek pamtiti. Upravo su oni izmamili najveću radost kod posjetitelja, a njihove pjesme i recitacije nikoga nisu ostavile ravnodušnim. Učenici drugog razreda proslavili su se divnim prikazom Isusova rođenja, a uspješni su bili i učenici trećeg razreda s eko-igrokazom o patuljku Veliboru. Četvrti razred zatresao je dvoranu u ritmu „čokoladne zumbe“, a peti je razred prikazao epizodu Štrumfova. Učenici Lorena Pigac, Lea Balent, Niko Režek i Nikola Sokač oduševili su humorističnom izvedbom skeča „Beciklin“, a na njihov nastup odlično se nadovezao i Mateo Orehovec izvedbom pjesme „Zgubidan i mužikaš“. On je ujedno i pobjednik kod osvajanja najglasnijeg pljeska publike.

Sedmi razred odmaknuo se od snijega i božićnog ugođaja te svima rasplamsao maštu o toplijim, istočnim, pustinjskim krajevima. Naime, pokazali su tradicionalno sviranje kobrama te orijentalni ples šeika i njihovih žena. Da bi priredba bila savršena i zaokružena, potrudile su se naše, skoro profesionalne, voditeljice: Antonija Balent, Simona Mihoci, Tara Matjačić, Nina Sabol i Iva Zadravec. Uspješna priredba i ove je godine bila rezultat truda i rada motiviranih učenika, njihovih roditelja, učitelja, djelatnika škole te ravnateljice.

Iako se priredba u Domu kulture Grada Preloga održala 16. prosinca, nismo mirovali te je već 18. prosinca održan tradicionalni božićni sajam ispred crkve u Draškovcu. Na okićenim štandovima našlo se svega – od kolača i čaja, do božićnih ukrasa, svijećnjaka, platnenih vrećica, pregača i krpa. Neizostavan dio bila je i tombola. Novac prikupljen uspješnom prodajom proizvoda naših učenika i djelatnika, namijenjen je kupnji kuhinjskih uređaja čime će obnova školske kuhinje biti upotpunjena.

Ostale fotografije pogledajte u foto-galeriji

Jelovnik za lipanj

« Lipanj 2017 »